Αγιασμός 2020-21 PDF Εκτύπωση E-mail
Συντάχθηκε απο τον/την 14o Δημοτικό Καβάλας
Παρασκευή, 11 Σεπτέμβριος 2020 12:09

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες ο αγιασμός του σχολείου θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 14-09-2020 στo προαύλιο του σχολείου.

Όλοι, το εκπαιδευτικό προσωπικό, οι γονείς και οι μαθητές του σχολείου υποχρεούνται να φορούν προστατευτικές μάσκες λόγω των ειδικών συνθηκών.

alt

Τα παιδιά του δημοτικού σχολείου με απόφαση της υπουργού παιδείας θα πρέπει να βρίσκονται στο σχολείο στις 08:15π.μ. και αμέσως μετά τον αγιασμό που θα πραγματοποιηθεί στις 11:30π.μ. θα αποχωρήσουν από το σχολείο.

Τη συγκεκριμένη μέρα και μέχρι την τέλεση του αγιασμού, θα δοθούν οδηγίες για θέματα γενικότερης λειτουργίας του σχολείου εν μέσω πανδημίας και ειδικότερα θα γίνει αναφορά στα μέτρα πρόληψης της διασποράς του ιού και στην ορθή χρήση της μάσκας, σύμφωνα με τις πρόσφατες οδηγίες του ΕΟΔΥ, ενώ θα γίνει και η διανομή μασκών και παγουριών(εφόσον θα έχουν παραληφθεί).

Οι γονείς της Α? δημοτικού μετά το τέλος του αγιασμού θα ενημερωθούν από την εκπαιδευτικό της τάξης.

Παρακαλούμε για την κατανόησή σας λόγω των ιδιαίτερων συνθηκών.

Καλή Σχολική Χρονιά με υγεία

Η διευθύντρια του σχολείου και το διδακτικό προσωπικό

Τελευταία Ενημέρωση στις Δευτέρα, 28 Σεπτέμβριος 2020 07:44